Kinney/Foot Locker Midwest Regional Championship | |||
(University of Wisconsin – Parkside) | |||
1985-2021 | |||
Boy Champions | Top Boys' Times | Girl Champions | Top Girls' Times |
1985 | John Long | MN | 15:36 |
1986 | Todd Williams | Monroe, MI | 15:12 |
1987 | Robert Kennedy | Westerville, OH | 15:30 |
1988 | Kevin Hurd | Aurora, CO | 15:39 |
1989 | Stuart Henderson | Boulder, CO | 15:59 |
1990 | Darrell Hughes | Columbus, OH | 15:25 |
1991 | Corey Imhels | Williston, ND | 16:55 |
1992 | Greg Jimmerson | Rapid City, SD | 15:43 |
1993 | Adam Goucher | Colorado Springs, CO | 15:12 |
1994 | Tim Broe | East Peoria, IL | 15:12 |
1995 | Steve Leuer | Maple Grove, MN | 15:27 |
1996 | Gabe Jennings | Madison, WI | 15:46 |
1997 | Jorge Torres | Wheeling, IL | 15:45 |
1998 | Jorge Torres | Wheeling, IL | 15:04 |
1999 | Dathan Ritzenhein | Rockford, MI | 14:55 |
2000 | Dathan Ritzenhein | Rockford, MI | *14:35 |
2001 | Timothy Moore | Novi, MI | 15:15 |
2002 | Chris Solinsky | Stevens Point, WI | 14:49 |
2003 | Matthew Withrow | Tinley Park, IL | 14:54 |
2004 | Jeff See | Middleton, OH | 15:22 |
2005 | Mohammad Ige | Denver, CO | 14:58 |
2006 | Hassan Mead | Minneapolis, MN | 15:05 |
2007 | Michael Fout | LaPorte, IN | 14:56 |
2008 | Jakub Zivec | Grand Rapids, MN | 15:09 |
2009 | Lukas Verzbicas | Orland Park,IL | 15:33 |
2010 | Lukas Verzbicas | Orland Park,IL | 14:45 |
2011 | Futsum Zeinasellassie | Indianapolis, IN | 14:48 |
2012 | Jake Leingang | Bismark, ND | 14:56 |
2013 | Grant Fisher | Grand Blank, MI | 15:02 |
2014 | Grant Fisher | Grand Blank, MI | 15:00 |
2015 | Jonathan Davis | Oakwood, IL | 14:57 |
2016 | Dylan Jacobs | Orland Park, IL | 14:59 |
2017 | Daniel Kilrea | La Grange Park, IL | 14:54 |
2018 | Cole Hocker | Indianapolis, IN | 16:04 |
2019 | Josh Methner | Mount Prospect, IL | **15:47 |
2020 | NO MEET | ||
2021 | Riley Hough | Fenton, MI | 14:50 |
* = Course & Meet Record | |||
** - Alternate Course | |||
TOP | |||
Top Kinney/Foot Locker/Eastbay Midwest Regional Boys Times
@ UW-Parkside 1985-2021 |
|||
14:35 | Dathan Ritzenhein | Rockford, MI | 2000 |
14:45 | Lukas Verzbicas | Orland Park, IL | 2010 |
14:48 | Futsum Zeinasellassie | Indianapolis, IN | 2010 |
14:49 | Chris Solinsky | Stevens Point, WI | 2002 |
14:50 | Riley Hough | Fenton, MI | 2021 |
14:54 | Matthew Withrow | Tinley Park, IL | 2003 |
Daniel Kilrea | La Grange Park, IL | 2017 | |
Izaiah Steury | Hamilton, IN | 2021 | |
14:55 | Dathan Ritzenhein | Rockford, MI | 1999 |
14:56 | Michael Fout | La Porte, IN | 2007 |
Jake Leingang | Bismark, ND | 2012 | |
Sam Wharton | Tipp City, OH | 2012 | |
Zane Bergen | Longmont, CO | 2021 | |
Nick Falk | Glencoe, IL | 2021 | |
14:57 | Jonathan Davis | Oakwood, IL | 2015 |
14:58 | Mohammad Ige | Denver, CO | 2005 |
Futsum Zeinasellassie | Indianapolis, IN | 2011 | |
Paul Roberts | Longmont, CO | 2015 | |
Ben Veatch | Carmel, IN | 2015 | |
14:59 | Dylan Jacobs | Orland Park, IL | 2016 |
Hunter Jones | Thompsonville, MI | 2021 | |
15:00 | Matthew Tegenkamp | Lee's Summit, MO | 1999 |
Grant Fisher | Grand Blanc, MI | 2014 | |
Andrew Jordan | Pataskala, OH | 2015 | |
Gabe Hinrichs | Elkhorn, NE | 2021 | |
15:01 | Landon Peacock | Morley, MI | 2005 |
Tony Smoragiewicz | Rapids City, SD | 2010 | |
Jack Aho | Grayslake, IL | 2016 | |
Luke Venhuizen | Traverse City, MI | 2021 | |
15:02 | Nicholas Raymond | Erie, MI | 2012 |
Grant Fisher | Grand Blanc, MI | 2013 | |
Kole Mathison | Carmel, IN | 2021 | |
15:03 | Patrick Perrier | O'Fallon, IL | 2012 |
15:04 | Jorge Torres | Wheeling, IL | 1998 |
Christopher Derrick | Naperville, IL | 2007 | |
Grant Nykaza | Beecher, IL | 2012 | |
Samuel Prakel | Versailles, OH | 2012 | |
Brayden Law | Fort Wayne, IN | 2015 | |
15:05 | Don Sage | Elmhurst, IL | 1999 |
Brock Hagerman | Markleville, IN | 2005 | |
Hassan Mead | Minneapolis, MN | 2006 | |
15:06 | Ryan Craven | Mount Prospect, IL | 2005 |
William Kincaid | Denver, CO | 2010 | |
Zach Kreft | Sunbury, OH | 2017 | |
15:07 | Maverick Darling | Ovid, MI | 2007 |
Jack Driggs | Elmhurst, IL | 2010 | |
Clayton Mendez | Chicago, IL | 2017 | |
15:08 | Tim Moore | Novi, MI | 2000 |
Nef Araia | Indianapolis, IN | 2002 | |
Jeremy Stevens | Winnebago, IL | 2005 | |
Chris Walden | Carmel, IN | 2010 | |
James Martin | Fort Wayne, IN | 2010 | |
Ryan Kromer | Hudson, WI | 2012 | |
Gabe Fendel | Fisher, IN | 2016 | |
Noah Jacobs | Owosso, MI | 2016 | |
Matt Scrape | Pickerington, OH | 2017 | |
Dylan Jacobs | Orland Park, IL | 2017 | |
15:09 | Daniel Roberts | Crested Butte, CO | 2005 |
Jakub Zivec | Grand Rapids, MN | 2008 | |
Zach Willis | Mason, OH | 2010 | |
Michael Brajdic | Bay Village, OH | 2010 | |
Connor Mora | Cedar Springs, MI | 2012 | |
Addison Dehaven | Brookings, SD | 2013 | |
Jesse Hersha | Concord, MI | 2014 | |
Jesse Reiser | McHenry, IL | 2014 | |
Chad Johnson | Galion, OH | 2017 | |
Harrison Scudamore | Denver, CO | 2017 | |
Matthew Schadler | Chandler, IN | 2017 | |
15:10 | Jason Hartmann | Rockford, MI | 1998 |
Nick Schneider | Victoria, MN | 1999 | |
Steven Finley | Palatine, IL | 2005 | |
Anguel Tolev | Thornton, CO | 2006 | |
Elliott Heath | Winona, MN | 2006 | |
Emil Heineking | Chardon, OH | 2006 | |
Jake Leingang | Bismark, ND | 2011 | |
Scott Milling | Elmhurst, IL | 2012 | |
Stuart McNutt | Overland Park, KS | 2014 | |
Seth Hirsch | Omaha, NE | 2016 | |
Shuaib Aljabaly | Coldwater, MI | 2017 | |
Peter Barranco | Farmington, MI | 2021 | |
15:11 | Michael Clevenger | Decatur, IL | 2011 |
Jesse Reiser | McHenry, IL | 2013 | |
Ben Veatch | Carmel, IN | 2014 | |
Matt Aho | Grayslake, IL | 2016 | |
Matthew Pereira | Kildeer, IL | 2016 | |
Drew Bosley | Thiensville, WI | 2017 | |
Caleb Jarema | Pinckney, MI | 2021 | |
Krishna Thirunavukkarasu | Westfield, IN | 2021 | |
15:12 | Todd Williams | Monroe, MI | 1986 |
Adam Goucher | Colorado Springs, CO | 1993 | |
Tim Broe | East Peoria, IL | 1994 | |
Dathan Ritzenhein | Rockford, MI | 1998 | |
Aaron Fischer | Indianapolis, IN | 2000 | |
Noah Shannon | Fort Collins, CO | 2005 | |
Evan Appel | Littleton, CO | 2006 | |
Rob Finnerty | Burnsville, MN | 2007 | |
Nicholas Elswick | Chardon, OH | 2012 | |
Seth Hirsch | Omaha, NE | 2015 | |
15:13 | Dana Carne | Omaha, NE | 1998 |
Joseph Manilafasha | Denver, CO | 2006 | |
Robert Moldovan | Fort Wayne, IN | 2006 | |
Joseph Manilafasha | Denver, CO | 2008 | |
Caleb Rhynard | Shepherd, MI | 2010 | |
Malachy Schrobilgen | Oak Park, IL | 2011 | |
Danny Aldaba | Fremont, NE | 2012 | |
Toby Hardwick | Newark, OH | 2013 | |
Mitchell Day | Alpena, MI | 2016 | |
Finn Gessner | Madison, WI | 2016 | |
Gabe Fendel | Fishers, IN | 2017 | |
15:14 | Steve Fein | Lenexa, KS | 1994 |
Stephen Padgett | Cincinnati, OH | 1999 | |
Ryan Deak | Aurora, CO | 2003 | |
Jackson Bertoli | Terre Haute, IN | 2013 | |
Matthew Pereira | Kildeer, IL | 2015 | |
Brian Griffith | Lake Zurich, IL | 2016 | |
15:15 | Andrew Begley | Topeka, KS | 1994 |
Brian Godsey | West Chester, OH | 1998 | |
Tim Moore | Novi, MI | 2001 | |
Garrett Heath | Winona, MN | 2003 | |
Tony Smoragiewicz | Rapids City, SD | 2011 | |
Patrick Perrier | O'Fallon, IL | 2013 | |
15:16 | Robert Kennedy | Westerville, OH | 1986 |
Joe Barnes | Dayton, OH | 1998 | |
Eric Gumstrup | Blackhawk, SD | 2000 | |
Evan Jager | Algonquin, IL | 2005 | |
Thomas Pollard | Ames, IA | 2014 | |
Seth Williams | Columbus, OH | 2014 | |
Patrick Roos | Minneapolis, MN | 2016 | |
15:17 | Jake Flynn | Benzonia, MI | 1998 |
Edwardo Torres | Wheeling, IL | 1998 | |
Sean Moore | Saline, MI | 2000 | |
Kevin Havel | Arlington Heights, IL | 2007 | |
Thomas Pollard | Ames, IA | 2013 | |
Jonathan Davis | Oakwood, IL | 2014 | |
Nick Foster | Ann Arbor, MI | 2017 | |
15:18 | Dean Fulmer | Cincinnati, OH | 1994 |
Matt Esche | Waukesha, WI | 2000 | |
De'Sean Turner | Indianapolis, IN | 2005 | |
Richard Medina | Grand Junction, CO | 2006 | |
De'Sean Turner | Indianapolis, IN | 2006 | |
Kevin Williams | Lakewood, CO | 2007 | |
Joseph Manilafasha | Denver, CO | 2007 | |
Francisco (Tito) Medrano | Lafayette, IN | 2007 | |
Jason Crist | Indianapolis, IN | 2010 | |
Evan Chiplock | Saginaw, MI | 2011 | |
Grant Nykaza | Beecher, IL | 2011 | |
Kevin Docherty | St. Paul, MN | 2012 | |
Zach Snider | Carmel, IN | 2014 | |
Olin Hacker | Madison, WI | 2014 | |
Finn Gessner | Madison, WI | 2015 | |
Riad Rababeh | Dearborn, MI | 2016 | |
15:19 | Tim Keller | West Chicago, IL | 1999 |
Bradley Harkrader | Westminster, CO | 2003 | |
Dan Chenowith | Geneseo, IL | 2006 | |
Evan Appel | Littleton, CO | 2008 | |
Isaac Harding | Grand Rapids MI | 2015 | |
Hunter Moore | Westerville, OH | 2016 | |
Lucas Bons | Dublin, OH | 2017 | |
Andrew Hausen | Columbia, MO | 2021 | |
15:20 | Abdul Alzindani | Dearborn, MI | 1994 |
Dan Glaz | Palos Heights, IL | 2000 | |
Bobby Nicolls | Parker, CO | 2007 | |
Futsum Zeinaseelassie | Indianapolis, IN | 2008 | |
Dylan Sorensen | Zionsville, IN | 2008 | |
Ryan Polman | Independence, OH | 2011 | |
Addison Dehaven | Brookings, SD | 2011 | |
Sam Berger | Zionsville, IN | 2011 | |
Nicholas Soter | Dearborn, MI | 2011 | |
Noah Kauppila | Chesterfield, MO | 2013 | |
15:21 | Steven Schell | Dearborn, MI | 1994 |
Thomas Cherny | Fruitport, MI | 1994 | |
Mike Torchia | Rochester, MN | 2005 | |
Dan Schubert | Appleton, WI | 2010 | |
Jackson Bertoli | Terre Haute, IN | 2012 | |
Colton Donahue | Stilwell, KS | 2012 | |
Ryan Nameth | Madison, WI | 2014 | |
Christian Noble | Greenfield, IN | 2015 | |
15:22 | Steve Leuer | Maple Grove, MN | 1994 |
Todd Snyder | Ann Arbor, MI | 1994 | |
Allen Bader | Cincinnati, OH | 2000 | |
Daniel Haut | Lockport, IL | 2000 | |
Chris Solinsky | Stevens Point, WI | 2001 | |
Jeff See | Middleton, OH | 2004 | |
Aaron Melhorn | Navarre, OH | 2006 | |
Evan Appel | Littleton, CO | 2007 | |
Bobby Aprill | Dexter, MI | 2007 | |
Michael Clevenger | Decatur, IL | 2010 | |
David Dalton | Greenwood, IN | 2013 | |
Ryan Robinson | West Bloomfield, MI | 2013 | |
15:23 | Tim Broe | East Peoria, IL | 1993 |
Tom Greenless | Milford, MI | 1999 | |
Chris Solinsky | Stevens Point, WI | 2000 | |
Neal Naughton | Walled Lake, MI | 2003 | |
Levi Fox | Troy, OH | 2004 | |
Eliot Krause | Appleton, WI | 2007 | |
Tanner Hinkle | Mason, MI | 2012 | |
Billy Bund | Lake Forest, IL | 2012 | |
Jeffrey Bajema | Grand Rapids, MI | 2012 | |
Ryan McCoy | New Glarus, WI | 2012 | |
Zachary Smith | Downers Grove, IL | 2013 | |
15:24 | Todd Mobley | West Bloomfield, MI | 1999 |
Dey Tuach | Thornton, CO | 2007 | |
Drew Shields | Fishers, IN | 2008 | |
Armando Torres | Green Bay, WI | 2012 | |
Grant Fisher | Grand Blanc, MI | 2012 | |
Adam Roderique | Ballwin, MO | 2012 | |
Chad Johnson | Galion, OH | 2016 | |
Alden Keller | Minneapolis, MN | 2021 | |
15:25 | Darrell Hughes | Columbus, OH | 1990 |
Samuel Bell | Findlay, OH | 1994 | |
Jay Schoenfelder | Duluth, MN | 1994 | |
Ryan Cole | Sanford, MI | 1999 | |
Trent Lusignan | Shakopee, MN | 2010 | |
Andrew Diehn | Columbus, IN | 2010 | |
Bradley Hess | Fort Wayne, IN | 2010 | |
Adam Braun | Shoreview, MN | 2010 | |
Benjamin Silver | Downers Grove, IL | 2010 | |
Jake Brown | Macon, IL | 2012 | |
Addison Dehaven | Brookings, SD | 2012 | |
Micah Wilson | Saint Charles, IL | 2021 | |
15:26 | Rob Heen | Williston, SD | 1986 |
Paul Jellema | Dyer, IN | 2000 | |
Christian Wagner | Columbus, IN | 2003 | |
Ryan Gasper | Fort Atkinson, WI | 2003 | |
Justin Switzer | Waterford, MI | 2003 | |
Charlie Hatch | Nashville, IL | 2005 | |
Mark Battista | New Lenox, IL | 2006 | |
Andrew Berberick | Littleton, CO | 2008 | |
Kyle Tait | Big Rapids, MI | 2010 | |
Ty Williams | Norwood, CO | 2011 | |
Danny Carney | Littleton, CO | 2011 | |
Charlie Lawrence | Foley, MN | 2012 | |
Declan Tunney | Orland Park, IL | 2021 | |
15:27 | Cliffe Dwelle | Lake Orion, MI | 1986 |
Steve Leuer | Maple Grove, MN | 1995 | |
Brock Hagerman | Markleville, IN | 2003 | |
Chad Balyo | Springboro, OH | 2005 | |
Nick Holmes | Peoria, IL | 2007 | |
Joseph Demoor | Buena Vista, CO | 2008 | |
Devon Young | Raymore, MO | 2010 | |
Jonathan Reynolds | Depauw, IN | 2012 | |
Eric Sankey | Boulder, CO | ||
15:28 | Jim Westphal | Oak Park, IL | 1986 |
Doug Brockenstette | Cincinnati, OH | 1993 | |
Andy Marsch | Grand Ledge, MI | 1999 | |
Tim Ross | Alto, MI | 2000 | |
Allen Bader | Cincinnati, OH | 2001 | |
Danny Pawola | Naperville, IL | 2008 | |
Steve Sulkin | Elmhurst, IL | 2008 | |
Patrick Campbell | Wauwatosa, WI | 2012 | |
15:29 | Joe McKown | Fremont, OH | 1986 |
Nathan Wright | La Porte, IN | 1986 | |
Chris Tolonen | Plymouth, MI | 1986 | |
Wesley Smith | Hudson, OH | 2002 | |
Drew Shields | Fishers, IN | 2007 | |
Wesley Rickman | Peyton, CO | 2007 | |
Ryan Nameth | Madison, WI | 2012 | |
Kyle Eller | Lowell, IN | 2012 | |
Olin Hacker | Madison, WI | 2013 | |
Joshua Romine | Highlands Ranch, CO | 2016 | |
Tannor Wagner | Green Bay, WI | 2016 | |
Victor Mugeche | Blue Springs, MO | 2017 | |
TOP | |||
Kinney/Foot Locker/Eastbay Midwest Individual Champions @ UW-Parkside 1985-2018 |
|||
1985 | Carol Gray | La Porte, IN | 18:07 |
1986 | Kim Kauls | Forest Lake, MN | 17:51 |
1987 | Susan Bliss | St. Charles, MO | 17:53 |
1988 | Celeste Susnis | Wheatfield, IN | 17:40 |
1989 | Melody Fairchild | Boulder, CO | 18:07 |
1990 | Melody Fairchild | Boulder, CO | 17:08 |
1991 | Lisa Brown | West Plains, MO | 20:32 |
1992 | Jenni Brown | Salem, OH | 18:50 |
1993 | Carrie Tollefson | Dawson, MN | 18:03 |
1994 | Carrie Tollefson | Dawson, MN | 17:33 |
1995 | Katy Radkewich | Hudson, OH | 17:38 |
1996 | Katy Radkewich | Hudson, OH | 18:03 |
1997 | Christin Wurth | Bloomington, IL | 18:27 |
1998 | Lindsey Gay | Reynoldsburg, OH | 17:45 |
1999 | Victoria Jackson | Lake Bluff, IL | 17:39 |
2000 | Penny Splichal | Dickinson, SD | 17:23 |
2001 | Erika Odlaug | Bannockburn, IL | 17:49 |
2002 | Megan Kaltenbach | Aurora, CO | 18:09 |
2003 | Katelyn Kaltenbach | Aurora, CO | 17:29 |
2004 | Ramsey Kavan | Yankton, SD | 17:25 |
2005 | Keara Sammons | Centennial, CO | 17:26 |
2006 | Emily Sisson | Omaha, NE | 17:13 |
2007 | Claire Durkin | Columbus, OH | 17:01 |
2008 | Megan Goethals | Rochester, MI | 17:31 |
2009 | Megan Goethals | Rochester, MI | 17:24 |
2010 | Allison Woodward | De Pere, WI | 17:19 |
2011 | Molly Seidel | Hartland, WI | 17:08 |
2012 | Anna Rohrer | Mishawaka, IN | *16:54 |
2013 | Kelcy Welch | Carmel, IN | 17:34 |
2014 | Anna Rohrer | Mishawaka, IN | 16:57 |
2015 | Taylor Werner | Bloomsdale, MO | 16:58 |
2016 | Anne Forsyth | Ann Arbor, MI | 17:18 |
2017 | Olivia Theis | Lansing, MI | 17:14 |
2018 | Emily Covert | Minneapolis, MN | 17:59 |
2019 | Abby Vanderkooi | Fremont, MI | **17:18 |
2021 | Riley Stewart | Cherry Hills Village, CO | 16:55 |
* = Course & Meet Record | |||
** - Alternate Course | |||
TOP | |||
Top Kinney/Foot Locker/Eastbay Midwest Regional Girls Times
@ UW-Parkside 1985 - 2021 |
|||
16:54 | Anna Rohrer | Mishwaka, IN | 2012 |
16:55 | Riley Stewart | Cherry Hills Village, CO | 2021 |
16:57 | Anna Rohrer | Mishwaka, IN | 2014 |
16:58 | Taylor Werner | Bloomsdale, MO | 2015 |
17:01 | Claire Durkin | Columbus, OH | 2007 |
17:06 | Taylor Werner | Bloomsdale, MO | 2012 |
17:07 | Maria Hauger | Shakopee, MN | 2012 |
17:08 | Melody Fairchild | Boulder, CO | 1990 |
Molly Seidel | Hartland, WI | 2011 | |
Jordyn Colter | Centennial, CO | 2012 | |
17:12 | Ali Weimer | Saint Michael, MN | 2021 |
17:13 | Emily Sisson | Omaha, NE | 2006 |
Courtney Ackerman | Wilmette, IL | 2012 | |
17:14 | Julia Bos | Rockford, MI | 2011 |
Olivia Theis | Lansing, MI | 2017 | |
17:16 | Kaitlyn Vanatta | Arvada, CO | 2006 |
17:18 | Anne Forsyth | Ann Arbor, MI | 2016 |
Katelynne Hart | Glen Ellyn, IL | 2017 | |
Emily Covert | Minneapolis, MN | 2017 | |
17:19 | Allison Woodward | DePere, WI | 2010 |
Judy Pendergast | Naperville, IL | 2015 | |
Sophia Kennedy | Carmel, IN | 2021 | |
17:20 | Arianne Olson | Holland, MI | 2021 |
17:22 | Ava Parekh | Chicago, IL | 2021 |
17:23 | Penny Splichal | Dickinson, SD | 2000 |
17:24 | Megan Goethals | Rochester, MI | 2009 |
Masryjeanne Gilbert | Peoria, IL | 2015 | |
17:25 | Ramsey Kavan | Yankton, SD | 2004 |
17:26 | Keara Sammons | Centennial, CO | 2005 |
Gabrielle Anzalone | Grand Blanc, MI | 2010 | |
Julia Flynn | Traverse City, MI | 2021 | |
17:27 | Shannon Osika | Waterford, MI | 2010 |
Lauren Gregory | Fort Collins, CO | 2014 | |
17:29 | Katelyn Kaltenbach | Aurora, CO | 2003 |
Whitney Anderson | Frisco, CO | 2004 | |
Betsy Bies | Yankton, SD | 2005 | |
Erin Finn | West Bloomfield, MI | 2010 | |
Maryjeanne Gilbert | Peoria, IL | 2014 | |
17:30 | Hanna Grinaker | Detroit Lakes, MN | 2005 |
Kelsey Lakowske | Boulder, CO | 2010 | |
Lauren Johnson | West Lafayette, IN | 2015 | |
17:31 | Megan Goethals | Rochester, MI | 2008 |
Audrey Belf | Bloomfield Hills, MI | 2014 | |
Sarah Leinheiser | Carmel, IN | 2015 | |
Sarah Schmitt | Naperville, IL | 2017 | |
17:32 | Emily Sisson | Chesterfield, MO | 2008 |
Stephanie Jenks | Aurora, IA | 2014 | |
Madison Troy | Grandville, MI | 2015 | |
Rachel Forsyth | Ann Arbor, MI | 2021 | |
17:33 | Carrie Tollefson | Dawson, MN | 1994 |
Bria Wetsch | Chaska, MN | 2005 | |
Anna Holdiman | Waverly, IA | 2012 | |
Hannah Long | Pacific, MO | 2012 | |
17:34 | Amy Yoder | Kendalville, IN | 1994 |
Ramsey Kavan | Yankton, SD | 2003 | |
Kayla Beattie | Woodstock, IL | 2010 | |
Eleanor Fulton | Lone Tree, CO | 2010 | |
Erin Finn | West Bloomfield, MI | 2011 | |
Kaylee Flanagan | Roselle, IL | 2012 | |
Kelcy Welch | Carmel, IN | 2013 | |
17:35 | Sunni Olding | Minster, OH | 2003 |
Taylor Manett | Rockford, MI | 2011 | |
Bobbie Burgess | West Lafayette, IN | 2012 | |
Karina James | Lowell, IN | 2021 | |
17:36 | Katy Radkewich | Hudson, OH | 1994 |
Cassidy Wall | Palos Heights, IL | 1994 | |
Chelsea Oswald | Medina, OH | 2008 | |
Brook Handler | Rochester Hills, MI | 2010 | |
17:37 | Kara Wheeler | Duluth, MN | 1994 |
Bridget Franek | Hiram, OH | 2005 | |
Hannah Long | Pacific, MO | 2014 | |
India Johnson | Hilliard, OH | 2016 | |
Gretchen Farley | Indianapolis, IN | 2021 | |
17:38 | Katy Radkewich | Hudson, OH | 1995 |
Maria Cicero | Elmhurst, IL | 2000 | |
Kayla Young | Westminster, CO | 2016 | |
Ericka Vanderlende | Rockford, MI | 2017 | |
17:39 | Nicole LaSelle | Dayton, OH | 1994 |
Victoria Jackson | Lake Bluff, IL | 1999 | |
Allie McLaughlin | Colorado Springs, CO | 2008 | |
Colleen Quigley | St. Louis, MO | 2010 | |
Melanie Nun | Thornton, CO | 2012 | |
Stephanie Jenks | Aurora, IA | 2013 | |
Lauren Peterson | Farmington, MN | 2016 | |
17:40 | Celeste Susnis | Wheatfield, IN | 1988 |
Waverly Neer | Russiaville, IN | 2010 | |
Maria Hauger | Shakopee, MN | 2011 | |
Lauren Pansegrau | Verona, WI | 2021 | |
17:41 | Annie Frisbie | River Falls, WI | 2014 |
Olivia Theis | Lansing, MI | 2016 | |
Phoebe Bates | Carmel, IN | 2017 | |
Jaci Sievers | Elkhorn, NE | 2021 | |
17:42 | Nicole LaSelle | Dayton, OH | 1995 |
Allison Eckert | Sioux Falls, SD | 2005 | |
Katie Flood | Des Moines, IA | 2007 | |
Emily Sisson | Chesterfield, MO | 2009 | |
Aubrey Roberts | Eau Claire, WI | 2015 | |
Anjali Hocker Singh | Overland Park, KS | 2021 | |
17:43 | Racheal Marchand | Valparaiso, IN | 2003 |
Emily Infeld | University Heights, OH | 2006 | |
Sydney Scott | Idaho Springs, CO | 2011 | |
Nicole Mello | Columbia, MO | 2011 | |
Alexandia Fons | Franklin, WI | 2011 | |
Lindsey Burdette | Horton, MI | 2011 | |
Lauren Gregory | Fort Collins, CO | 2015 | |
Eva Klingbeil | Longmont, CO | 2021 | |
17:44 | Lindsay Anderson | Leeds, ND | 2005 |
Alex Gits | Edina, MN | 2006 | |
Emily Infeld | University Heights, OH | 2007 | |
Becca Addison | Spring Lake, MI | 2008 | |
Kaylee Flanagan | Roselle, IL | 2011 | |
Tamara Gorman | Rapid City, SD | 2012 | |
Cecilia Stalzer | Mason, MI | 2017 | |
Adelyn Ackley | Mearts, MI | 2017 | |
Ali Bainbridge | Sioux Falls, SD | 2021 | |
17:45 | Lyndsi Gay | Reynoldsburg, OH | 1988 |
Kathryn Boyles | Rochester Hills, MI | 2000 | |
Emily Sisson | Omaha, NE | 2007 | |
Rebekah Topham | Griswold, IA | 2013 | |
Emma Wilson | Washington, MI | 2015 | |
17:46 | Molly Seidel | Hartland, WI | 2010 |
Erin Finn | West Bloomfield, MI | 2012 | |
Taylor Werner | Bloomsdale, MO | 2013 | |
Hannah Long | Pacific, MO | 2013 | |
Christina Geisler | Carmel, IN | 2016 | |
Tierney Wolfgram | St. Paul, MN | 2017 | |
Rylee Robinson | West Bloomfield, MI | 2017 | |
17:47 | Alexandra Banfich | Plymouth, IN | 2005 |
Stephanie Morgan | Barnsville, OH | 2007 | |
Hannah Long | Pacific, MO | 2011 | |
Lauren Brasure | Ada, MI | 2013 | |
Mattie Shirley-Fairbairn | Bismark, ND | 2016 | |
Lindsey Payne | Glen Ellyn, IL | 2016 | |
Sydney Drevlow | Golden Valley, MN | 2021 | |
17:48 | Michelle Sikes | Lakewood, OH | 2000 |
Katie Flood | Des Moines, IA | 2009 | |
Ava Strenge | Battle Creek, MI | 2016 | |
17:49 | Kalin Toedebusch | Rockford, MI | 2000 |
Erika Odlaug | Bannockburn, IL | 2001 | |
Ashlie Decker | Des Moines, IA | 2008 | |
Kelley Robinson | Nederland, CO | 2011 | |
Sarah Kettel | Brighton, MI | 2014 | |
Kyla Christopher-Moody | West Bloomfield, MI | 2016 | |
17:50 | Linsey Blaisdell | Rockford, MI | 2000 |
Brittany Tinsley | Russelsport, OH | 2004 | |
Kristen McGlynn | Bailey, CO | 2006 | |
Amy Davis | Madison, WI | 2014 | |
Stephanie Jenks | Aurora, IA | 2015 | |
17:51 | Kim Kauls | Forest Lake, MN | 1986 |
Morgan Schulz | Aurora, CO | 2003 | |
Katie Harrington | Carmel, IN | 2003 | |
Elizabeth Yetzer | Lakeville, MN | 2005 | |
Ashlie Decker | Des Moines, IA | 2009 | |
17:52 | Alissa McKaig | New Haven, IN | 2003 |
Meredith Snow | Wildwood, MO | 2005 | |
Kelsey Lakowske | Boulder, CO | 2009 | |
Mailin Struck | North Riverside, IL | 2013 | |
Kirsten Olling | Wheeler, MI | 2013 | |
Kayla Young | Westminster, CO | 2015 | |
Mackenzie Babcock | Cottage Grove, WI | 2021 | |
17:53 | Susan Bliss | St. Charles, MO | 1987 |
Courtney Adams | Indianapolis, IN | 1995 | |
Marina Kruppa | Dublin, OH | 1998 | |
Amanda Pape | Olathe, KS | 1999 | |
Amber Warren | St. Charles, MO | 2003 | |
Alexandra Banfich | Plymouth, IN | 2007 | |
Morgan Florsheim | Shorewood, WI | 2014 | |
Kyla Christopher-Moody | West Bloomfield, MI | 2017 | |
17:54 | Kara Parker | Olivia, MN | 1986 |
Megan Kaltenbach | Aurora, CO | 2000 | |
Chelsea Homan | Cincinnati, OH | 2000 | |
Kathleen Clute | Olmsted Township, OH | 2021 | |
17:55 | Amy Yoder | Kendalville, IN | 1995 |
Michelle Lilienthal | Iowa City, IA | 1999 | |
Jocelyn Burke | Waunakee, WI | 2005 | |
Lindsay Anderson | Leeds, ND | 2007 | |
Jessica Zangmeister | Fairview Park, OH | 2008 | |
Rachel Nichwitz | Fishers, IN | 2013 | |
17:56 | Sara Roberson | Bettendorf, IA | 1986 |
Jenny Morgan | Barnsville, OH | 2003 | |
Allison Eckert | Sioux Falls, SD | 2006 | |
Chelsea Oswald | Medina, OH | 2007 | |
Kelly Whitley | Geneva, IL | 2010 | |
Emma Benner | Hugo, MN | 2015 | |
Brooke Johnston | Hawthorn Woods, IL | 2021 | |
17:57 | Amber Smith | Ishpeming, MI | 2003 |
Lindsay Flanagan | Roselle, IL | 2008 | |
Ali Wiersma | Allendale, MI | 2010 | |
Maddy Trevisan | Farmington, MI | 2015 | |
Brooke Wilson | Mount Prospect, IL | 2016 | |
Grace McLaughlin | Rockford, IL | 2016 | |
Karenna Duffey | Chesterfield, MO | 2017 | |
17:58 | Katie Haines | Rockford, MI | 2007 |
Sophia Racette | St. Louis, MO | 2014 | |
Jessi Larson | Milan, MI | 2015 | |
17:59 | Christin Wurth | Bloomington, IL | 1998 |
Kalin Toedebusch | Rockford, MI | 1999 | |
Madeline McKeever | Littleton, CO | 2004 | |
Katelyn, Bastert | Carthage, IL | 2006 | |
Kayla Young | Westminster, CO | 2014 | |
Grace Cutler | Royal Oak, MI | 2015 | |
Emily Covert | Minneapolis, MN | 2018 | |
18:00 | Meggan Freeland | Albion, MI | 2007 |
Jocelyn Long | Barrington, IL | 2017 | |
Abby Vanderkooi | Fremont, MI | 2021 | |
18:01 | Rebecca Mitchell | Geneva, IL | 1998 |
Beth Hoge | Bismark, ND | 1999 | |
Betsy Bies | Yankton, SD | 2006 | |
Andrea Ostenso | Ladysmith, WI | 2012 | |
Rylee Robinson | West Bloomfield, MI | 2016 | |
Victoria Findley | Blue Springs, MO | 2017 | |
18:02 | Rebecca Mitchell | Geneva, IL | 1999 |
Jessica Kraft | Gladwin, MI | 2000 | |
Jamie Piepenburg | Alexandria, MN | 2011 | |
Heather Bates | Colorado Springs, CO | 2012 | |
Quinn McConnell | Erie, CO | 2017 | |
18:03 | Carrie Tollefson | Dawson, MN | 1993 |
Elizabeth Kampfe | Decatur, IL | 1994 | |
Katy Radkewich | Hudson, OH | 1996 | |
Amy Mortimer | Manhattan, KS | 1998 | |
Katherine Hartmann | Woodstock, IL | 1999 | |
Marissa Treece | Maple City, MI | 2006 | |
Jordan Tomecek | Milan, MI | 2008 | |
Mary Kate Vaughn | Dayton, OH | 2012 | |
Anna Fenske | Farmington, MN | 2017 | |
Elli Dahl | Fremont, NE | 2021 | |
18:04 | Carol Eckerly | Beavercreek, OH | 2003 |
Alexandra Banfich | Plymouth, IN | 2006 | |
Diane Robison | Chesterfield, MO | 2008 | |
Courtney Ackerman | Wilmette, IL | 2011 | |
Alex Buck | Pendleton, IN | 2013 | |
18:05 | Rebecca Addison | Spring Lake, MI | 2007 |
Lisa Luecke | Allen Park, MI | 2021 | |
18:06 | Erika Odlaug | Bannockburn, IL | 2000 |
Adele Mitchell | Fort Wayne, IN | 2003 | |
Cassandra Schenck | Mantua, OH | 2005 | |
Jacquelyn Crow | Lebanon, OH | 2012 | |
Amber Way | Charlevoix, MI | 2013 | |
Dana Feyen | Trempeleau, WI | 2017 | |
Helen Sachs | Holland, MI | 2021 | |
18:07 | Carol Gray | La Porte, IN | 1985 |
Melody Fairchild | Boulder, CO | 1989 | |
Mikal Beckman | Newoygo, MI | 2005 | |
Mimi Smith | Wilmette, IL | 2011 | |
Ashlynn Tokom | North Liberty, IA | 2012 | |
Alex Buck | Pendleton, IN | 2014 | |
Sarah Kettel | Brighton, MI | 2015 | |
McKenna Mazeski | Aurora, CO | 2021 | |
Madison Shults | Lafayette, CO | 2021 | |
18:08 | Amber Smith | Ishpeming, MI | 2001 |
Rebekah Smeltzer | Monroe, MI | 2006 | |
Brooklyne Ridder | Cincinnati, OH | 2007 | |
Ariel Michalek | Aurora, IL | 2011 | |
Mackenzie Caldwell | Columbus, IN | 2012 | |
Daly Galloway | Dwight, IL | 2015 | |
Faith Duncan | Lebanon, OH | 2017 | |
Julia Ray | St. Louis, MO | 2021 | |
18:09 | Michelle dela Vina | Valparaiso, IN | 1999 |
Megan Kaltenbach | Aurora, CO | 2002 | |
Laura Hughes | Mankato, MN | 2006 | |
Diane Robison | Chesterfield, MO | 2009 | |
Kelsey Schrader | DeKalb, IL | 2012 | |
Taylor Ewart | Dayton, OH | 2018 | |
Isabella Ross | Oak Creek, WI | 2021 | |
18:10 | Megan Thompson | Florissant, MO | 1988 |
Penny Splichal | Dickinson, SD | 1999 | |
Amber Smith | Ishpeming, MI | 2002 | |
Angela Bizzarri | Cincinnati, OH | 2003 | |
Emily Infeld | University Heights, OH | 2005 | |
Mimi Smith | Wilmette, IL | 2012 | |
Valerie Wierenga | Grandville, MI | 2013 | |
Lauren Johnson | West Lafayette, IN | 2014 | |
Danielle Hotalling | Lees Summit, MO | 2017 |